Relaksacja wg Jacobsona

Praca z duszą i ciałem- zajęcia grupowe
*obowiązkowy wygodny strój i koc:P

Ruszyliśmy z pełnym zaangażowaniem z nowym projektem pracy z ciałem i umysłem. Po całym tygodniu warto się zatrzymać choć na godzinę i głęboko zrelaksować. Trening relaksacyjny Jacobsona, którego mamy zamiar Państwa nauczyć to narzędzie, którego skuteczność nareszcie zaczyna być zauważana. W rolę naszego mentora wcieli się psychoterapeutka p. Emilia Andrasiak.

Ktoś reflektuje?

Kilka słów o metodzie:

Relaksacja metodą Jacobsona polega na napinaniu a następnie rozluźnianiu poszczególnych grup mięśni. Dlaczego najpierw należy mięśnie napiąć? Ponieważ często nie jesteśmy w stanie tak po prostu się rozluźnić, a nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak to dokładnie jest kiedy mięśnie sa rozluźnione. Kiedy napniemy mięśnie a potem rozluźnimy, zobaczymy róźnicę pomiędzy jednym a drugim stanem, łatwiej zapamiętamy stan rozluźnienia i potem będziemy mogli do niego wrócić.

Metoda Jacobsona to jedna z najprostszych technik relaksacji. Początkowo wykonuję się w tym celu proste ruchy według instrukcji. Dzięki temu nawet osoba, która nie ma doświadczenia w relaksacji może z niej skorzystać, jeżeli jest wystarczająco zmotywowana.

Relaksacja Jacobsona jest również bardzo uniwersalna. Mogą ją stosować między innymi osoby doświadczające różnych problemów emocjonalnych, trudności z zasypianiem lub dolegliwości bólowych. „Jacobsobna” często próbują także zdrowe osoby narażone na stres lub potrzebujące szybkiego wypoczynku. Przy pewnej wprawie można szybko wprowadzić się z jej pomocą w stan rozluźnienia, nawet w pozycji siedzącej, podczas codziennych zajęć.

Zajęcia grupowe odbywają się w piątki o godzinie 19:00

koszt 120zł – seria 4 spotkań